Pôžičky od súkromných osôb

Banky aj nebankové spoločnosti majú pre poskytovanie pôžičiek rôzne požiadavky na svojich klientov. Svoje žiadateľa si viac či menej preverujú a zisťujú ich schopnosť splácať. Môžete sa ocitnúť v situácii, kedy vám nebude chcieť peniaze požičať žiadna banková ani nebanková spoločnosť.
Čo potom?

Ďalšou možnosťou je pôžička od súkromnej osoby. Ľuďom, ktorí požičiavajú ostatným peniaze, sa niekedy hovorí ľudovo "úžerníci".

Pozor na nepoctivé konanie

Súkromní investori požičiavajú ostatným peniaze za primeraný úrok a podľa pravidiel stanovených zákonom. Dajte si pozor na podvodníkov, ktorí požičiavajú ľuďom v ťaživej situácii peniaze za neprimerané úroky a spoliehajú na to, že nebudú schopní splácať. Môže potom ľahko dôjsť k exekúcii.

Pôžička rýchlo a bez formalít

Súkromné osoby požičiavajú peniaze rýchlo a bez zbytočných formalít. Ani ak máte záznam v registri dlžníkov alebo nemôžete doložiť príjem, získať pôžičku od súkromného investora by nemal byť problém. Nemyslite si ale, že vám niekto požičia peniaze proste len tak, bez poriadnej záruky. Väčšinou veriteľ požičiava oproti zmenke alebo zástave nehnuteľnosti.

Pôžička so zástavou nehnuteľnosti

Prostredníctvom záložnej zmluvy sa zapíše zástava nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. V zmluve je stanovené dátum, do ktorého musí byť dlh splatený. Ak by to klient nezvládol, pomocou predaja nehnuteľnosti môže byť nahradená. Vždy počítajte pri tomto type pôžičky s tým, že môže nastať situácia, kedy o svoju nehnuteľnosť prídete.

Pôžička na zmenku

Podpisom zmenky sa dlžník zaväzuje veriteľovi, že dlh splatí. Ak sa tak nestane v danom termíne, môže sa veriteľ svojich peňazí domôcť prostredníctvom exekúcie. Väčšinou sa tak deje veľmi rýchlo, bez nejakých prieťahov. Vždy si dobre rozmyslite, než zmenku podpíšete, aby ste neprišli o svoj majetok alebo strechu nad hlavou.

Odporúčame:

Chcete si požiadať o rýchlu pôžičku 25 € - 6.500 € ? Stačí len vyplniť jednoduchý formulár online tu a vyčkať, až Vám zavolá operátor pôžičky. Je to veľmi jednoduché a hlavne bezpečné.

Náš tip:

Chýba Vám pár desiatok alebo stoviek Eur pred výplatou? Nechcete sa zdržovať zdĺhavými formalitami? Požiadajte si o rýchlu online pôžičku - peniaze môžete mať na účte ešte dnes.
Všetko vybavíte behom pár minút z pohodlia Vášho domova.