Na čo si dávať pozor u pôžičiek

Rozhodnutie vziať si pôžičku, či už bankové či nebankové, by malo byť premyslené. Jedná sa o záväzok a je potrebné uvedomiť si riziká, ktoré sú s ním spojené a snažiť sa ich minimalizovať.

Vyberte dobre poskytovateľa pôžičky

Požičiavajte si len od preverených spoločností. Najskôr skúste pôžičku od banky. Ak nesplníte kritériá, sú tu aj ďalšie možnosti. Nebankové spoločnosti alebo súkromné osoby dnes ponúkajú veľa produktov a pôžičku si môže vziať takmer každý. Vždy si ale za partnera vyberajte takého poskytovateľa, ktorý je preverený a má kladné referencie. Zabudnite na podomové predajca a podozrivé inzeráty.

Ak sa vám nedarí pôžičku získať, nelámte nič cez koleno

Ak vám nechce žiadna spoločnosť požičať, je to známka toho, že vaše schopnosti splácať a finančné možnosti sú veľmi zlé. Pôžička by vás mohla dostať do ešte väčších ťažkostí. Existujú pôžičky, ktoré sú dostupné každému, ich výška ale nedosahuje vysokých čiastok a sú zaťažené značnými úroky. Rozmyslite si, či nie je ešte iné riešenie. Niekedy možno ručiť nehnuteľností pre vyšší úver, ale pozor na to, o svoju nehnuteľnosť môžete ľahko prísť, ak nebudete riadne splácať.

Dôkladne si preštudujte zmluvu

Než niečo podpíšete, venujte tomu dostatočnú pozornosť a prípadne si vezmite aj čas na rozmyslenie. Venujte tiež čas preštudovaniu všeobecných podmienok spoločnosti alebo drobných poznámok, ktoré sa snažia vyzerať nenápadne, ale veľakrát majú kľúčový význam.

Riešte zodpovedne a včas problémy so splácaním

Ak sa ocitnete v situácii, keď vám na splátky nezostávajú peniaze, riešte to ihneď. Nečakajte, až vás kontaktujú sami veritelia. Obráťte sa na ne prvý, požiadajte o zmeny v splátkovom kalendári, snažte sa vymyslieť riešenie. V SR existuje aj rad neziskových organizácií, ktoré vám zadarmo poradia, ako finančnú situáciu najlepšie riešiť. Postavte sa k problému čelom.

Odporúčame:

Chcete si požiadať o rýchlu pôžičku 25 € - 6.500 € ? Stačí len vyplniť jednoduchý formulár online tu a vyčkať, až Vám zavolá operátor pôžičky. Je to veľmi jednoduché a hlavne bezpečné.

Náš tip:

Chýba Vám pár desiatok alebo stoviek Eur pred výplatou? Nechcete sa zdržovať zdĺhavými formalitami? Požiadajte si o rýchlu online pôžičku - peniaze môžete mať na účte ešte dnes.
Všetko vybavíte behom pár minút z pohodlia Vášho domova.