Konsolidácie pôžičiek

Máte niekoľko pôžičiek a už je nezvládate splácať? Ste v ťaživej situácii a bojíte sa osobného bankrotu alebo exekúcie? Myslíte si, že nie je žiadne rozumné riešenie? Možno ale predsa len je. Takmer každá banka a tiež mnoho nebankových spoločností ponúka konsolidácia úverov.

O čo ide? Jednoducho povedané o zlúčenie všetkých vašich momentálnych pôžičiek do jednej. Splácate mesačne len jednu splátku a získate čo najvýhodnejší úrok. Zbavíte sa navyše poplatkov za pôžičky od niekoľkých spoločností. Môžete tak viac či menej uľaviť rodinnému rozpočtu a dostať sa z najväčších problémov.

Bankové konsolidácie

U banky väčšinou pochodíte vtedy, ak ste dostatočne bonitný a môžete dokázať svoje príjmy. Väčšinou sa zaobídete bez zástavy a ručiteľa, úvery možno konsolidovať až do výšky okolo 21 000 Eur. Bankové úvery majú výhodný úrok aj RPMN. Splatnosť je možné značne predĺžiť, treba na niekoľko rokov, a znížiť mesačné splátky na minimum.

Nebankové konsolidácie

Produkty nebankových spoločností sú tu pre tých, ktorí majú záznam v registri dlžníkov alebo nemôžu preukázať svoje príjmy. Ak teda nedosiahnete na konsolidáciu bankového, nie je všetkým dňom koniec. Väčšinou sa ale nezaobídete bez ručiteľa alebo zástavy nehnuteľnosti. Ak nejakú nehnuteľnosť vlastníte a môžete ju ponúknuť ako zástavu, môžete tak získať pomerne lacnú nebankovú konsolidáciu.

Niekoľko rád na záver

Vždy dôkladne preštudujte zmluvu o konsolidáciu, ktorú podpisujete. Prečítajte si aj všeobecné podmienky, ktoré by mali byť k dispozícii spolu so zmluvou aj na internetových stránkach. Vyberajte iba spoločnosti preverené, aby ste sa nedostali do ešte väčších problémov. Najskôr zamierte do banky, a až, až tu nepochodíte, skúste nejakú nebankovú spoločnosť.

Odporúčame:

Chcete si požiadať o rýchlu pôžičku 25 € - 6.500 € ? Stačí len vyplniť jednoduchý formulár online tu a vyčkať, až Vám zavolá operátor pôžičky. Je to veľmi jednoduché a hlavne bezpečné.

Náš tip:

Chýba Vám pár desiatok alebo stoviek Eur pred výplatou? Nechcete sa zdržovať zdĺhavými formalitami? Požiadajte si o rýchlu online pôžičku - peniaze môžete mať na účte ešte dnes.
Všetko vybavíte behom pár minút z pohodlia Vášho domova.