Počítate každý mesiac dni do výplaty?

Máte pocit, že dávate zo seba maximum, ale nikto to neoceňuje? Finančne a ani len slovne? Máte niekoľko možností, ale začať by ste mohli žiadosťou o zvýšenie platu. Nebudete musieť v živote nič zásadné meniť a možno budete aj prekvapení, ako ľahko to pôjde. Ale pozor, bude to chcieť trochu odvahy a vytrvalosti, nečakajte stovky eur navyše hneď prvý mesiac.

Kedy a kde

To je úplne zásadná otázka, i keď sa to tak možno nezdá. Miesto je dôležité, vybavte si to tak, aby ste sa mohli so šéfom rozprávať sami za zavretými dverami. Na argumentáciu budete tiež potrebovať svoj čas a preto je dôležité, aby šéf o stretnutí vedel a nedal Vám na rozhovor dve minúty. Časovo si určite naplánujte aj z hľadiska Vašich úspechov a úspechov firmy. Firma pred krachom Vám určite nepridá.

Pripravený na rozhovor

I keď už idete na stretnutie, nemáte to najhoršie za sebou. Hlavne ak ste trémista a ste v strese už pár dní pred stretnutím. Preto je dôležité byť čo najlepšie pripravený. Prejdite si svoje argumenty nanečisto, zvážte, čo môžete použiť a čo už je skôr vydieranie. Predstavte si odpovede šéfa a popremýšľajte, ako by ste reagovali. Reč tela je nemenej podstatná, nemračte sa, hneď ako prídete.

Poznajte svoje limity

A to v takom zmysle, že musíte vedieť koľko si môžete vypýtať a pod akú cenu už nepôjdete. Nežiadajte príliš veľa naraz, šéf Vám skôr odmietne veľké percentá naraz ako malé a postupne. Tiež by sa totiž mohol obávať, že Vaši kolegovia budú požadovať to isté. Spravte si malý prieskum na internete, koľko dostávajú mesačne ľudia na Vašej pozícii. Získate tak predstavu, čo si môžete pýtať a čo už je naopak príliš.

Prvýkrát nevyšlo, druhýkrát?

Ak sa Vám na prvýkrát nepodarí získať vyšší plat, nezúfajte. Spýtajte sa, kedy by bolo vhodné túto možnosť prediskutovať znova. Ponúknite sa, že môžete prijať ďalšie povinnosti v rámci svojej pozícii za adekvátne zvýšenie. Ak nič z toho nefunguje a vy peniaze potrebujete, možno je čas sa pozrieť po inzerátoch iných zamestnávateľov a na nejaký reagovať.

Odporúčame:

Chcete si požiadať o rýchlu pôžičku 25 € - 6.500 € ? Stačí len vyplniť jednoduchý formulár online tu a vyčkať, až Vám zavolá operátor pôžičky. Je to veľmi jednoduché a hlavne bezpečné.

Náš tip:

Chýba Vám pár desiatok alebo stoviek Eur pred výplatou? Nechcete sa zdržovať zdĺhavými formalitami? Požiadajte si o rýchlu online pôžičku - peniaze môžete mať na účte ešte dnes.
Všetko vybavíte behom pár minút z pohodlia Vášho domova.